ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

توضیحات

نام دوقطبی:
Mammillaria hahniana                     نام فارسی: مامیلاریا هانیانا ( کاکتوس بانوی پیر ) 
خانواده: Cactaceae                                                           جنس: مامیلاریا
محل پیدایش: بومی مرکزی مکزیک                               وضعیت بقا: در حال حاضر در معرض تهدید

یکی از زیباترین کاکتوس ها در دنیای گیاهان، گونه هانیانا از جنس مامیلاریا است. این کاکتوس با تار ها و تیغ های سفید و زیبایی که اطرافش دارد، طراوت خاصی به خانه شما می بخشد. مامیلاریا هانیانا بومی مکزیک است و در فصل بهار و تابستان که فصل رشد آن محسوب می شود گل هایی به رنگ صورتی و بنفش دور آن می روید.
خارها و تیغ های سفیدرنگ این نوع کاکتوس، هرچه بیشتر زیر نور آفتاب قرار گیرد، زیاد تر و بیشتر و بلند تر می شوند. همچنین آفتاب زیاد موجب ایجاد گلوله های سفیدی در کنار آرئول ها ( به قسمتی که خار روی آن قرار دارد آرئول می گویند ) می شود؛ و دلیل این زیاد شدن حجم تار ها این است که گیاه سعی دارد نور اضافی را بازتاب کند. البته این بدان معنا نیست که شما باید نور را کم کنید. و توجه کنید که این گلوله ها را با تخم شپشک آرد آلود اشتباه نگیرید. چون خیلی به هم شبیه هستند و اگر اشتباه کنید و یکی از انها را باز کنید ممکن است گیاه اذیت شود.
گلدانِ تمام کاکتوس ها باید در حد اندازه خود کاکتوس و یا کمی بزرگتر باشد. پس در تهیه آن دقت کنید.

مامیلاریا هانیانا در فصل گلدهی
منبع تصویر:http://keshtzar.ir/cactus-seeds/bzr-kaktos-mamilaria-haniana


نگهداری

  فصل رشد و خواب: بهار و تابستان فصل رشد مامیلاریا هانیانا است و از پاییز تا اَواخر زمستان به خواب می رود. قابل ذکر است که تمام کاکتوس ها در فصل خواب آب کمتری نیاز دارند.
 خاک مناسب: ترکیبی از خاک ماسه و پیت ماس و خاک لوم با زهکشی مناسب برای این کاکتوس خوب است. همچنین می توانید از خاک مخصوص کاکتوس هم استفاده کنید.
 نور مناسب: این کاکتوس به نور مناسب و کامل اما بصورت غیر مستقیم نیازمند است . به عبارت دیگر نور زیاد و فیلتر شده را دوست دارد.
 دمای مطلوب: دمای ایده آل این گیاه 20 تا 25 درجه سانتیگراد می باشد. در زمستان در مقابل کاهش دما از گیاه مراقبت کنید تا از بین نرود.
 تعویض گلدان: بهتر این است که هر سال در فصل بهار برای این گیاه انجام شود.
 آبیاری: در بهار و تابستان هفته ای یک تا دو مرتبه با توجه به خشکی خاک آبیاری انجام شود. در زمستان و فصل خواب باید آبیاری کمتر شده و با توجه به خشکی آب ( یعنی هر وقت خاک خشک شد ) انجام شود.
 فصل گلدهی: در بهار و تابستان و فصل رشد، گل های زیبایی به رنگ های صورتی و بنفش در اطرافش می روید.
 تکثیر: ازدیاد این گیاه از طریق کاشت بذر امکان پذیر است.

کاکتوس زیبای مامیلاریا هانیانا
منبع تصویر:http://keshtzar.ir/cactus-seeds/bzr-kaktos-mamilaria-haniana
 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: کاکتوس ,مامیلاریا ,هانیانا ,گیاه ,بهار ,خواب ,مامیلاریا هانیانا ,kaktos mamilaria ,mamilaria haniana ,cactus seeds ,تصویر http ,kaktos mamilaria haniana
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

علوم و مهندسی باغبانی ب - الف مجله خودرو پدال تصمیم کبری فارسی گات دانلود آهنگ دنياى خاكسترى من خرید و فروش و رهن و اجاره فروش انواع نژاد سگ و گربه we are stay for ever Army and BTS